Uudised Jäätmeinfo Veeinfo Õhuinfo Loouskaitse Õigusaktid Kontaktid
 
 
 
 
Uudised


Eesti suurim metallkäitleja AS Kuusakoski korraldab koostöös omavalitsustega kevadise ettevõtete heakorrakampaania

Ettevõtete heakorrakampaania viiakse läbi kõikides Eesti maakondades ja linnades 1. märtsist kuni 15. aprillini 2006. Kampaania eesmärk on korrastada ettevõtete territooriumid metallikolast ja suurendada ettevõtluses tekkiva metalli taaskasutusse suunamist.

“Vanametalli taaskasutusel on tootmisprotsessi energiakulu maagi tootmise protsessiga võrreldes 60-95% väiksem. Kuusakoski kontserni tegevuse tagajärjel kaevandatakse igal aastal vähem ca 6 miljonit tonni maake. Sellise koguse energiasääst on võrdne keskmiselt 400 000 ühepereelamu energiakulu aastase säästuga”, kommenteeris vanametalli taaskasutamise väärtust AS Kuusakoski klienditeeninduse juht Kaido Aettik.

AS Kuusakoski on väljatöötanud kolm teenusepaketti, mille abil kiiresti, mugavalt ja ohutult metallijäätmetest vabaneda. Lahenduse leiab nii ettevõte, kelle territooriumile on aja jooksul kogunenud metallesemeid; tootmisettevõte, kelle tegevuse tulemusel tekib metallijääke regulaarselt kui ka kinnisvara- ja ehitusfirma, kes seisab silmitsi vana objekti lammutamise ja demontaažiga.

Ettevõtteid, kes aitavad kaasa metallide taaskasutusse suunamisele, soovib AS Kuusakoski esmakordselt ka premeerida. “Kasutades 1.03 – 15.04 Kuusakoski teenuseid, on ühel ettevõttel võimalik võita oma 10-le töötajale, kliendile või partnerile vahva puhkusepakett Värska Sanatooriumis. Korraldage seal firma arengut puudutav seminar või üllatage oma töötajaid tubli töö eest”, lisas Aettik.

AS Kuusakoski metallikogumise teenused:
1) tõstukauto teenus - mugav ja lihtne moodus vabaneda suuremõõtmelistest ja rasketest metallesemetest (nagu näiteks autovrakk, tsistern, katuseplekk jne.). Tõstukauto teenus sisaldab auto kohalesõitu kliendi juurde, metallesemete pealelaadimist, vajadusel lõikamist ja äravedu. Ostu-müügitehing on võimalik sõlmida kliendi juures.
2) vahetuskonteineri teenus – sobiv lahendus neile ettevõtetele, kelle tegevuse käigus tekib regulaarselt metallijäätmeid. Teenust on võimalik kohandada ettevõtte tootmisprotsessiga, tagades metalli äraveo täppisajastuse meetodil. Konteinerid on erinevates suurustes, nii väiksemate kui suuremate koguste jaoks. Pakkuda on ka happekindlaid konteinereid akude kogumiseks.
3) metallkonstruktsioonide demontaaž, ehitiste lammutamine - teenus sisaldab terviklahendust: lammutamine, materjalide sorteerimine ja kogumine konteineritesse, ohtlike jäätmete utiliseerimine, infokandjate hävitamine, jäätmete ladestamine, vanametalli ost, jäätmearuandlus.

Lisainfo AS Kuusakoski klienditeeninduse telefonil 6 258 666.

03-03-2006


Tagasi arhiivi